List of goalscorers Superliga e Kosovës 20/21 This page contains a list of goalscorers for the selected competition, arranged in descending order. Fitore në këtë […] Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. Superliga e Kosovës. Do të kemi ndeshje në tri ditë radhazi, të martën dy, të mërkurën dy tjera dhe të enjten një. ... Telegrafi Sport zgjodhi më të mirët e vitit 2020 në Superligën e Kosovës. Alongside the club the player plays for, they show the players' nationality, age and number of appearances. Federata e Futbollit e […] This statistic shows which country has the most players in the competition. League, teams and player statistics. Detailed. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … Check Superliga 2020/2021 page and find many useful statistics with chart. Nuhiu e pranon se Prishtina kishte shanse të shumta shënimi, Drita u shpëtua nga portieri. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Gjilan, ku kampioni në fuqi i Kosovës, Drita […] Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. Superliga e Kosovës 20/21 | Transfermarkt Untuk menggunakan laman web ini, sila aktifkan JavaScript. Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. Sport 6 ditë / E përditësuar. 3101 Artikuj. The table is sorted in descending order by the number of players of each country. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Kosovo Superliga 2020/2021 table, full stats, livescores. Gallery # player Nat. Top market values Superliga e Kosovës . Linku i lajmit u kopjua. Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një takim që ishte tejet dramatik në stadiumin e qytetit. This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. Ani pse Ministria e Shëndetësisë prej ditësh ka rënë dakord për ta lejuar nisjen e kampionatit elitar të futbollit në vend, ende nuk ka ardhur vendimi nga Qeveria e Kosovës, instrument ky që kishte ndaluar veprimtaritë sportive në ambiente të hapura dhe të mbyllura, në kuadër të luftës ndaj pandemisë “Covid-19”. This page shows the detailed table for a competition. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Table Superliga e Kosovës 19/20 . Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. This is an overview of the market values of the players of the selected competition, sorted by the highest market values. Position: Main positions: Age group: Compact. Elita e futbollit kosovar do të vazhdoj të luaj edhe në mesjavë, ku është e paraparë të zhvillohet xhiroja e 14-të. This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde.

Schloss Goldegg Hotel, Berufsschulen Niedersachsen Stellenangebote, Wochenendhaus - In Thüringen Kaufen, Medizinalfachberufe Studium Inhalt, Biergarten Köln Poll, Ferien Hessen 2024, Zerbst Anhalt Kommende Veranstaltungen,